Teslimat ve İade

Teslimat Şartları:

· Siparişleriniz anlaşmalı kargo firmaları; Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo, ile tarafınıza teslim edilmektedir.   

· Ücretsiz kargo hizmeti ile verdiğiniz siparişleriniz, zorunlu hallerde (Kargo firmalarındaki yoğunluk, kargo şubelerinin kapanması vb.) seçiminizden farklı bir kargo firmasıyla gönderilebilir.

· Kapıda nakit ödeme siparişlerinizde kargo taşıma bedeli yine tarafımızdan karşılanmakla birlikte kargo tarafından 50,00 TL tahsilat komisyonu alınmaktadır.   

· KKTC ve Yurtdışı alıcı adresli siparişlerinizde kargo ücreti alıcı tarafından ödenmektedir.  

· KKTC ve Yurtdışı alıcı adresli siparişlerinizde oluşabilecek vergi ve harçlar alıcı tarafından karşılanmaktadır.  

· KKTC ve Yurtdışından vereceğiniz siparişlerinizde kargo kuralları gereği solüsyon gönderimi yapılamamaktadır.  

· Kargonuz, tarafınızdan  aksi belirtilmedikçe üye adına gönderilmektedir. Adreste bulunmadığınız taktirde 1. Derece akrabalarınıza kimlik ibraz edildiğinde teslim edilebilmektedir. Bunun haricinde ki teslimatlar kargo firmalarının inisiyatifindedir.  

· Kargo teslimi sırasında adreste bulunamadıysanız kargonuz teslimat şubesinde genellikle 3 iş günü bekletilmektedir. Bu süreler içerisinde teslim alınmayan kargolara tarafımıza geri gönderilir. 2. kez kargoya teslim edilen siparişlerin kargo ücretleri alıcı tarafından karşılanmaktadır.  

· Kargonuzu teslim alırken kargo görevlisi eşliğinde kontrol ederek teslim alınız. 


· Hafta içi saat 16:30 'e kadar Hafta sonu 12:00'e kadar verdiğiniz siparişleriniz  aynı gün kargoya teslim edilmektedir(ürünlerinizin tamamı stoklarda bulunuyorsa). Yukarıdaki saatlerden sonra verdiğiniz siparişleriniz bir sonraki iş günü kargoya verilebilecektir. Siparişinizdeki ürünlerin bir veya bir kaçı stoklarımızda bulunmuyor ve temin süresi 2 iş gününden fazla ise müşteri temsilcilerimiz sizinle iletişime geçecektir.  

· Kargolarınızın teslim süreleri kargo firmaları belirlemektedir. İstanbul ve yakın illerde genellikle 1 iş günü, uzak bölgelerde ise genellikle 2 iş gününde teslimat yapılmaktadır. Bu süreler hava şartlarına kargo firmasının yoğunluğuna ve benzeri nedenlerden dolayı değişebilmektedir. Kargo şubesinin bulunmadığı  yerlerde teslimatlar sınırlı olabilmektedir.  

· Resmi tatil olan günlerinde kargo çıkışı yapılmamaktadır.  

İade Şartları:

Cayma ve İade Hakkı Kullanılamayacak Ürünler

Cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış; ürünün kullanılmamış olması ve ürünün son kullanma tarihinin yakın olmaması şartına bağlıdır.

1- Değişim ve İnceleme

Değişim şartları: Değişime gönderilecek ürünün ürünlerde müşteri memnuniyeti kapsamında ; kutunun deforme olmaması gereklidir. Açılmış kutusu deforme olmuş ürünlerin değişim işlemi yapılmamaktadır. 

2-Garanti, İade Ve İptal Ürün Garantisi

Satışını yaptığımız tüm ürünler, üretim ve benzeri hatalara karşı üretici firma garantisi altındadır.

İade Şartları ; 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun da belirtildiği gibi satın alınan ürünler kutusu açılmamış ;deforme olmamış ve tüm kargo içeriği (promosyon ve hediye ürünler dahildir.) eksiksiz gönderilmiş ise satıştan itibaren 15 gün içerisinde iade alınır ve bedeli ödenir.

Sipariş İptali; Ödeme onayı alınmış ve kargoya teslim edilmemiş siparişlerizin iptal talebini telefon veya e-mail'le müşteri hizmetlerimize iletmeniz yeterlidir. Siparişiniz ve ödemeniz en kısa sürede iptal edilerek, yapılan ödeme kredi kartınıza/banka hesabınıza iade edilecektir. Ödemesi alınmış ve kargoya teslim edilmiş siparişlerinizin iadesi geliş gidiş kargo ücreti ve kdv kesilerek iade edilir.